קריון - המשל על מכרה הזפת


מאנגלית – רחלי גנון

הקדמה

היה זה יום סגרירי בנובמבר, לפני שנים רבות, כאשר לי קרול הוזמן עם אשתו להעביר את תקשורי קריון באומות המאוחדות, בשידור חי מניו-יורק. החברה להארה וטרנספורמציה, שהיא צבא המדיטציה של האו"ם , הייתה מתאספת באופן קבוע להארת משלחות ואורחים מוזמנים בלבד. קריון נתן את האלגוריה הקצרה ביותר, כזו המסכמת את המתרחש כשאנו משנים את עצמנו, וכיצד הכל סביבנו משתנה בעקבות זאת. זהו אחד מהמשלים הראשונים שניתנו על ידי קריון מול קבוצה. תיהנו.

המשל

תארו מצב בו אתם עצמכם עומדים עם עוד בני-אדם רבים, בתוך בור מלא בזפת, מלוכלכים מכף רגל ועד ראש, ללא יכולת תנועה מהירה ממקום למקום, כי הזפת כל כך צמיגית ועבה. ובעודכם מדדים כך, אתם מתרגלים לתנאים ושנה אחר שנה אתם חיים באופן הזה, יחד עם כולם. וכמו כוח-הכבידה של כדור הארץ, כובדה של הזפת פשוט הופך להיות מקובל, עובדת חיים ידועה לכל. זהו המצב הדמיוני שאתם מצויים בו.

ואז בפתאומיות ובשקט, מוצעת לכם מתנה מאלוהים. זהו כלי "קסם" המנקה את גופכם ומשאיר אותו נקי לזמן מה בעודכם בבור. וכמו שדה אנרגיה, הוא דוחה את הזפת בעודכם צועדים דרכה. אתם מקבלים את המתנה ואת העובדה שחייבת להיות חלק ממנה, ואתם מתחילים ללמוד כיצד להשתמש בה. ולאט לאט אתם משתנים. בעיני אחרים אתם מתחילים להתבלט, עבורכם עצמכם אתם פשוט חשים אחרת, רעננים ונקיים, בעודכם נעים סביב עצמכם, עדיין בבור החשוך. אתם מתחילים להיווכח בכך, כיצד בראתם במשותף כל זאת עבור עצמכם, אך אתם גם מבינים כי זו הייתה מתנה אישית, אז אתם שותקים ואינכם אומרים דבר.

כעת, האם אתם חושבים שאחרים סביבכם יתעלמו מכם בעודכם מתהלכים חופשיים ללא זפת שנוגעת בכם ומכבידה על צעדיכם? הם יביטו כיצד הזפת נוגעת בגופכם ולעולם אינה מלכלכת אותו. מה לדעתכם יקרה? אה! הביטו! הם עומדים להשתנות! הדבר הראשון שיקרה הוא שלכל מקום אליו תלכו, יהיה חלל, כי הם ינקו את הדרך עבורכם. הדבר השני שיקרה הוא שהם ישאלו אתכם, כיצד דבר כזה אפשרי. וכשהם ימצאו בעצמם את "כלי הקסם מהאלוהים", כל אחד מהם יתחיל להשתמש בו בעצמו. וכך יותר ויותר בני-אנוש יהיו אף הם "נקיים". כל אדם ייצור אישית עבור עצמו, בדיוק כפי שאתם עשיתם עבור עצמכם.

ובעודכם ממשיכים בדממה את חייכם במשך תקופת מה, הביטו במה שקורה לאלו סביבכם!! יותר מחצי מהם יהיו "נקיים" ומשוחררים מהזפת. עצרו וחשבו אודות מה באמת התרחש כאן. לא הטפתם או הטבלתם את מתנתכם ואפילו לא ביקשתם מאיש להשתנות עבורכם, ועדיין, הם השתנו בכל זאת. כך היא הדרך בה תוצאה של רק אדם אחד, יוצרת שינוי עבור רבים!

אנו אומרים לכם, יקירים, שכאשר אתם משנים את עצמכם, זוהי התחלתו של השינוי בכל סביבתכם. בני-אנוש לא יישארו דוממים כשהם יראו שלווה ואהבה נובעים מכם. זה מפרק אותם מנשקם וממלא אותם באהבה בעת ובעונה אחת. כמו מגנט בין שאר מגנטים, הקוטביות החדשה שלכם תביא תוצאה בבוא הזמן בנוגע להתיישרות של כולם סביבכם, והקיום שלכם כבר לעולם לא יהיה אותו הדבר.

לי קרול – על המשל

הביטו במשל הקצר הזה, המכיל תשובות ברורות אודות העבודה עם אנרגיית העידן החדש בפלנטה. במשל זה, קריון מדבר על בני-אנוש בבור, מכוסים בזפת, מלוכלכים מכף רגל ועד ראש, ואינם מסוגלים לנוע במהירות ממקום למקום בעקבות הזפת הסמיכה הדבוקה לרגליהם.

כך אנו מתנהלים בחיינו הרגילים באנרגיה הישנה, כבולים בשיעורי קארמה עתיקים והולכים כמיטב יכולתנו בעודנו נושאים כל זאת עמנו. קריון מציע חמש מילים שהם חלק מההומור הקוסמי שלו. הוא אומר: "זהו המצב המדומיין שלכם". זו דרכו של קריון להזכיר לכולנו שהחוויה הארצית היא אינה המציאות וכי הדואליות שלנו היא פנטום (רוח רפאים). היקום האמיתי הוא הדברים שאנו חווים שאנו לא כאן!!!

במשל, "כלי הקסם האלוהיים" הם מתנות האנרגיה החדשה שקריון מדבר עליה. לפתע, בעודכם מקבלים את המתנות, הזפת כבר אינה נדבקת אליכם, ואתם מתהלכים נקיים. כך בדיוק משפיעה עליכם האנרגיה החדשה. אינם מוחזקים יותר על ידי חוקי קארמה, ואתם יכולים לנוע קדימה בפלנטה לקראת נישואין עם העצמי הגבוה שלכם ובבוא הזמן למצב הדרגתי של התעלות. קריון גם מציין בזהירות שכלי זה נבנה במשותף עם הבריאה. בריאה במשותף.

"חכה רגע, חשבתי שכלי הקסם היה מאלוהים", אתם עשויים לאמר. ושוב, קריון רוצה שאנו נזכור כי הוא מכנה אותנו "חלקים של אלוהים", ההולכים על פני האדמה למען למידה ושיעורים. "במילים אחרות, אנו מייצגים את השלמות ואת האהבה של האלוהים".

השלב הבא שהוא אפשר לנו להתהלך ללא שזפת תיגע בנו, כדי להמחיש לנו, שלא רק הקארמה שלנו נעלמה, אלא גם הקשרים הקארמטיים עם אלו שהייתה להם הזדמנות לאינטראקציה עם הקשרים שלנו. זהו הנושא המרכזי של המשל. להראות לנו כיצד ההחלטות שלנו יוצרות שינויים בסקאלה רחבה ורק עבורנו, בעולמנו הקטן. קריון ממשיך ומתאר מה קורה לאלו שסביבנו. זהו רעיון חשוב במיוחד, כי הוא מתייחס לאנרגיית העידן החדש ולמתנות המגיעות מהאלוהי.

"האם נאבד את בני-הזוג, את ילדינו, את הפרנסה שלנו וכו'....אם ניקח על עצמנו את מתנותיה של האנרגיה החדשה? האם ינדו אותנו?" ובכן...הקשיבו למה שהמשל אומר: "האם אתם חושבים שאחרים יתעלמו מכם בעודכם מתהלכים חופשיים מבלי זפת שנוגעת בכם ומדביקה את רגליכם לאדמה?" הדבר הראשון הוא שכולם ישימו לב שאתם שונים, אך במקום לנדות אתכם, קיים פוטנציאל הפוך. אחרים יביטו בדרך בה אתם חיים ויגיבו. חלקם ירצו בדיוק את מה שיש לכם, וישאלו מה קרה לכם. וחלק פשוט ישמחו שהשתנתם. בנוגע למשפחה הקרובה, הם יראו את השינויים בך תחילה, והם יתהו מה התרחש שהך אתכם ככה פתאום לאדם מופלא ומאוזן.

כשאתם מאוזנים מבחינה רוחנית, פיזית ומנטאלית, דבר נפלא מתרחש. כולם רוצים פתאום להיות חברים שלכם! אנשים מזהים את המיוחדות של מי שאתם, וכבר אינם מאוימים על ידכם בשום צורה. האם אתם רואים כיצד הגישה הזו יכולה להעצים כל מקום עבודה, כל מערכת זוגית, כל חברות, ולצמצם את פער הדורות (במקום להרוס זאת)? האנשים היחידים שתפגעו בהם הם אלו שיכעסו עליכם על כך שהשתניתם. והאמינו לי, אלו הם האנשים שאינכם רוצים שיהיו בסביבתכם, בכל מקרה.

כשהכול כבר נאמר ונעשה, אפילו אם אתם האנשים היחידים המחליטים לקבל את דרכיה של האנרגיה החדשה, עשרות סביבכם יושפעו מבחירתם זו. זו הדרך בה אלוהים משתמש בבחירות אישיות הנעשות על ידי בני-אנוש, כדי ליצור אנרגיה שיהיה בה תועלת לרבים. אולי תוכלו לראות את הדינמיקה של הרעיון הזה ולהבין באמת כיצד החלטה אחת של האינדיבידואל להארה, היא הרבה יותר חשובה מכפי שזה נראה.

ובנימה אישית,

למרות שחלפו שנים, מסריו של קריון עקביים ואהובים כל כך. בתקשורו האחרון הוא מדבר שוב על כך שמספיק אדם אחד עם תודעה נקייה כדי להציל עולם שלם. ואנו רבים וטובים ואנו כאן כדי להישאר, זכינו לסוף טוב והאבסורד הוא כי רובנו עדיין אינו מאמין שאיננו מועדים לאבדון.

אנו כאן, כדי להוות דוגמא לסביבתנו, לילדנו, להפסיק להרגיש מנודים, לנקות מעלינו את כל הדברים האלו השייכים לעבר שנמחק ועבר מן העולם. ובעיקר כדי להראות לסביבתנו, כי גם היא כבר נקייה מזפת, וכי יש לכל אחד מאיתנו מתנות מלוא השק מבורא כל שישנו. וכבר אין צורך לדחוף ולריב ולקחת ולהעתיק ולרצות להיות כמו.....למרות שקריון טוען שייקח לנו עוד 10 שנים לפחות לצאת מגן הילדים הזה, זרע של התחשבות כבר קיים בנו, וככל שנכיר בעצמנו ונתעורר לטבענו האמיתי שאין כמותו.....לעולם כבר לא נרצה להיות משהו, או מישהו אחר.

Racheli Ganon – Master-Healer of Divine Love


פרסומים נבחרים
פרסומים אחרונים