קריון בישראל - סיפור מצדה


מאנגלית – רחלי גנון

אם אינכם יודעים מה קרה כאן בהסטוריה הגיע הזמן לגלות זאת. סיפור מצדה הוא משמעותי כמו סיפורה של כל הארץ הזו. אגלה כאן כמה דברים שחלקם ייתפסו כניגודים וההסטוריונים אינם תמימי דעים לגביהם. לכל מה שקרה במקום הזה נקרא הטמעה. אני קריון ידוע כאחד המגלה הסטוריה אנושית. אתם יכולים רק לקרוא אודות זה אך אני הייתי שם. גם אז ראינו את הסטוריית האנושות כפי שאנו רואים אותה כיום מהמקור היצירתי. ראינו את האנרגיה הנמוכה יותר של ההישרדות וצפינו ביהודים. הארכיאולוגיה יכולה לגלות רק טפח כי זה מה שניתן לראות משכבה אחת של עפר אדמה. כאן במצדה הדברים לא היו כפי שסיפרו לכם אך הבסיס מדויק וידוע היטב. הוא כולל את המקום ההסטורי הזה, ישנם כאן גיבורים, אומץ והטמעה.

אספר את הסיפור שבתוך הסיפור. ישנה שכבה המוסיפה מטרה ותפארת ומופלאות שאינה נתפסת כך. הם היו יהודים ועל פסגת ההר הזה הם ידעו משהו. האמת על שושלת אברהם הייתה מוטמעת בהם. הם ידעו על האל האחד והכירו את ההיסטוריה האישית שלהם מסיפוריהם. הם ידעו על האל האחד שניתן לדבר אליו, האל שניתן לקבל ממנו דברות. הם הכירו וידעו את המציאות שלאחר החיים. לרומאים לעומת זאת, לא היה דבר. זה היה טרום התקופה המונוטאיסטית. גם לרומאים היה אל אך הוא היה בן-אנוש שאינו מתפקד. הם לא ידעו. חשבו לרגע כיצד הבחירות שנעשו כאן היו משפיעות עליכם. עשרת האנשים האחרונים שהיו כאן לא היו בצער לאחר שהרגו את המשפחות שלהם. הם נעצבו על מה שקרה אך באותה נשימה ידעו מה עומד לקרות הלאה. כי הם היו יהודים משושלת אברהם. האמת הוטמעה בתוכם והידהדה בכל תא בגופם. נעשתה כאן החלטה לטבח על ידי לוחמים. ללא נשים וילדים, בפגישות נכחו רק גברים. רק הם ידעו מה הצעד הבא ובאיזו אסטרטגיה ינקטו.

הם יצאו מהישיבה האחרונה בה הוחלט על הזמן בו ימותו משפחותיהם, כדי שזה ייעשה במהירות וללא פחד או חרדה. וכך, כולם יחד, לפני השקיעה, כל לוחם הרג את אישתו תחילה בהפתעה עם להב חד זאת כדי שלאישה לא יהיה שום מושג כי ילדיה הם הבאים בתור. ישנו כבוד רב במערכת הזו. זה לקח שנייה אחת או שתיים והם כבר התאחדו עם האל האחד. והם ידעו זאת. זו לא הייתה הקרבה כואבת. כל העשרה ידעו כי הם מצטרפים למשפחות שלהם במהרה. זה היה מוטמע בהם - האל האחד והחיים שלאחר המוות. חשבו על זה. למרות שזה כאב באותו הרגע, הייתה שמחה על כך שנחסכו מהם שעבוד, עבדות וסבל.

הילדים היו הבאים בתור. כלוחמים מיומנים הם ידעו לעשות זאת בזריזות. וכן. היה כאב לב אך לא נשמעו יללות מהבתים כפי שמראים בסרטים...הכל נעשה בכבוד, בשקט ובשלווה. בידיעה שלמה על אהבת האלוהים ושושלת אברהם. ולרומאים לא היה מושג. כשהם הגיעו, ריח הניצחון נשדד מהם. הם היו בהלם. לראות כל כך הרבה אנשים שהחליטו להיאסף אל אבותיהם. זה מה שקרה כאן. אתם יכולים לאמץ את הסיפור הזה אל לבכם ולבכות או להצטער רבות. כי כך זה נראה באספקט המימד השלישי. אך בקשתי היא כי תנוחו בזרועות הרוח עכשיו. וראו את יופייה של התכנית האלוהית, הכבוד שיש בדרך הוצאתה אל הפועל, ואהבת האל שכולם חוו במותם. הביטו על המקום הזה אחרת ממה שלימדו אתכם.

האם תוכלו להטמיע את האמונה שלכם לאותה רמה שהם עשו? לכולכם בפלנטה המאמינה באל אחד אני אומר, זה התחיל כאן. וכך הוא הדבר. קריון.


פרסומים נבחרים
פרסומים אחרונים