משחקי האגו - אקהרט טולה


משחקי האגו - אקהרט טולה

משחקי האגו – אקהרט טולה

האם להיות רוחני זו אשלייה?

לעיתים קרובות אנו יוצרים תדמית של עצמינו בתוך מוחנו, של נעלה או נחות, וזה יוצר התניה לתגובה בצורה מסוימת, בניסיוננו להגן על האגו שלנו.

הזדהות עם התדמית האישית, מובילה למכשולים בדרך הרוחנית. תהליך המוביל לחיים בלתי-מודעים, כאשר אנו מזיזים הצידה כל דבר שאינו מתאים לדימוי העצמי שלנו.

לפניכם הרצאתו של אקהרט של חיים החופשיים מדימויים עצמיים. מלמד כיצד על ידי התבוננות בלבד ניתן להשתחרר ממלכודת האגו ולהתקדם בדרך הרוח. הוא נותן דוגמא יפה של למידה מהחיות, המחוברות עמוקות למקור הטבעי שלהן, חיות ללא דימוי עצמי ומתנהגות טבעי.

הוא מדבר על שבירת מחסומים, האגו, והעולם האשלייתי שהאדם בנה לעצמו.

"אין צורך להזדהות עם צורה ספציפית של לימוד. הזדהות ספציפית היא מכשול בדרך הרוחנית. לאמור – אני בודהיסטי, אני סופי, אני זן-בודהיסט, אני נעלה יותר. כשדימויים מגיעים ואנו מזדהים איתם – הם מהווים מכשול עבורנו.

משמעותו של אגו – דימוי חדש נוצר במוחך של מי שאתה. אגו יכול להיות מאד עדין כמו – השוואה. אגו אוהב להשוות את עצמו. השוואה היא מכשיר של האגו בו הוא משווה עצמו לאחרים, ואז נוצרת תחושה של עליונות או נחיתות.

זה כמו לאמור – אני יותר רוחני. אני מתרגל זמן רב יותר, המסורת שלי טובה יותר, כאן מגיע האגו הנעלה שבא לאחוז בדימוי של עצמך כ-רוחני, מכריח את האגו לחיות בהתאם לתדמית שיש לך בראש, וזו בסך הכול עוד מלכודת של האגו.

ואז...אדם הופך להיות בלתי-מודע. למרות תרגולי המדיטציה שלו, כדי לאחוז הדימוי שלו, עליו להתכחש לדברים שעולם בו......ואם יביט בהם בצורה פתוחה, הם אינם כל כך רוחניים בעיניו – ועליו לדחוף אותם הצידה.

כעס, או כל דבר שעולה, כבר אינו מתאים לתדמית שלכם, אז הוא נזרק הצידה ואז הוא בונה מומנטום, החום נבנה ואז מגיעה ההתפרצות או שנכנסים לדיכאון. בנצרות לדוגמא, ניסו תמיד לתאר מה המשמעות של להיות נוצרי טוב, להשתדל יותר, ומה שלא תאם לתבנית – הוזז הצידה. אך לא לעולם חוסן, כי לא ניתן להתעלם לנצח. באיזשהו שלב, התת-מודע מופיע ומכניע אותנו, מגיע בצורת זעם או חרדה או דיכאון או מצבי רוח קודרים.

נוכחות משמעותה לחיות חופשי מדימוי עצמי – שהוא רק לחם למיינד, אלו התניות מיותרות. האתגר הוא להיות חופשי מהצורך באיזשהו דימוי שיאמר לכם מי אתם. אינכם זקוקים לזה באמת. וזה ההבדל בינינו לבין החיות. לחיות אין דימוי עצמי. הם הם בעצמם. הם מתנהגים בטבעיות, בספונטניות או לחילופין החיים פועלים דרכם במגבלות הצורה הספציפית שלהם. ועדיין, הם קשורים בצורה עמוקה יותר למקור מאשר האנושות במצב הנורמאלי שלה אז..

לכן זה מאד עוזר להביט בחיה, כי היא אינה חיה דרך דימוי עצמי. היא היא בעצמה, חיה במצב הטבעי. וזה המצב שגם אנו חוזרים אליו – המצב הטבעי. מצב שהאנושות הפסידה לפני כל כך הרבה זמן ואנו חוזרים לזה. וזה נפלא. אז פשוט התבוננו כאשר דימוי עצמי חדש נוצר, או כאשר דימוי ישן חוזר, הסתכלו, היו ערים להשוואה – זכרו כי זהו הכלי של האגו. "להרגיש טוב יותר מ"....או "לא טוב כמו"...זה האגו.

עוד סימן המראה כי אתם חיים דרך דימוי עצמי הוא – התגוננות. זה עולה בדרך כלל כאשר מישהו מפקפק באמונות שלכם, מפקפק בהצהרה שעשיתם, מפקפק בדברים כאלה ואחרים הקשורים לדימוי העצמי שלכם. התבוננו בהתגוננות שמגיעה, זה תמיד בנושא תדמית, כי כשאתם אתם באמת, אינכם זקוקים להגנה, אז אתם עוצמתיים ולא ניתנים לתקיפה, זה לגמרי מעבר לכל דבר שיכול להיות מותקף או פצוע בכל דרך.

כשזה קורה, כשאתה מתבונן על דימוי שעולה בראשך ואתה מזדהה איתו, תאמר – או...אני מודע לזה. כשאתה מתבונן על הדרך בה אתה מתגונן, על פוזיציה רוחנית או מנטאלית, אתה מזדהה עם הפוזיציה, ומשמעותו – שיש דימוי בתוכך שצריך להגן עליו.

ברגע שאתה הופך להיות בהתגוננות לגבי כל דבר, דע שאתה מזדהה עם אשליה."

Whenever you become defensive about anything, know that you have identified yourself with an illusion

The mind loves – better than, not as good as…………

תרגום/ רחלי גנון

טיפולים אנרגטיים להתעוררות והגברת המודעות

"ריפוי בתוך האור" – 054-4739889


פרסומים נבחרים
פרסומים אחרונים