הטבעת הסבל לדורותיו - עם מסר מ-Adyashanti


הטבעת הסבל לדורותיו - עם מסר מ-Adyashanti

הטבעת הסבל לדורותיו – Adyashanti

הקדמה: (תרגום ועריכה - רחלי גנון)

בבואנו לרפא את פצע הליבה של חוסר ערכנו האישי, אותה אמונה עתיקה – "אני לא ראוי/ה", המורה האהוב עלי (בודהיסט זן במקורו ומורה דרך מואר), מדבר על הדרכים בהן התרבות המערבית מאמצת הנחות יסוד הקשורות למיתוסים ולסיפורים שתרמו ליצירת המגפה הנקראת – "חוסר ערך". התנסויות החיים האישיות שלנו יכולות לחזק אצלנו תחושות של בושה, חסך רציני בערך עצמי. אך אליה מצטרפת קארמה של דורות. אותה ירושה המגיעה דרך השושלת המשפחתית שלנו. בכל משפחה ישנן תחושות חיוביות כגון אהבה וחוכמה ובמקביל גם הטבעה של סבל העובר בירושה. זו מסה צבורה, תת-מודע של רגשות, סיפורים ונקודות מבט באמצעותן אנו תופסים את עצמנו.

שבירת המעגל הזה דורשת שנראה את עצמנו ואת הדפוסים שלנו בבהירות, ללא שיפוט. כי אחרת, אנו הופכים לעיתים קרובות לדבר שאנו מתרעמים עליו ומתנגדים לו הכי הרבה. אם עצם המחשבה כי אנו נושאים את כאבם של אבות-אבותינו דרך הדפוסים המותנים שלנו, מעבירה בכם צמרמורת בכל עמוד השדרה, הקשיבו לעומק התגלית של Adayashanti המלמדת כיצד נוכל לראות דפוסים אלו בבהירות ואפילו לאפשר להן ללכת לדרכן.

פצע הליבה שלנו – ערך עצמי חסר – Adayashanti

"הסיפורים וההתנסויות של הסבל עוברים בין הדורות. כך שבתוך כל דור, בתוך כל מורשת משפחתית, כאשר חוזרים אחורה להורים שלהם, ולהורים של ההורים שלהם וכך הלאה...כל שושלת משפחתית נושאת עמה דברים מופלאים כגון – חוכמה, עונג, אהבה. אך כל מורשת משפחתית גם נושאת איתה סבל כללי. וכשאתם מביטים לתוך עצמכם בצורה מאד ישירה ובאומץ רב, תוכלו ממש לראות את ההטבעה הרב-דורית הזו. היא כוללת את הרגשות, התחושות, הסיפורים והמסקנות אודות עצמכם בעולם, שהועברו אליכם בירושה.

הדברים שהועברו אליכם אינם בכוונת-תחילה, אלא בצורה אוטומטית כי למקורות הסבל ישנה דרך להישאר ולהיתקע בתת-מודע. כך שאתם מרגישים את הסבל, את הצער, את חוסר-הערך. אך מה שאינכם חשים כל כך, מה שאינו מושרש בהכרתכם הוא כי ישנו חוט המונח מתחת ליסודות שלכם, המועבר מדור אחד לבא אחריו. ובין אם אתם באמת רוצים להודות בכך או שלא. כי עובדה זו יוצרת התנגדות לעתים. אך אם תביטו בעצמכם, תוכלו לראות ולזהות את המקורות המשפחתיים שלכם. דורות של מתנות וברכות וכאב וצער. תוכלו למצוא את כל אלה בתוך עצמכם. וזה יהיה מאד חשוב להכיר בכך. ההתנגדות נובעת מכך שאנשים רואים את החלק של אביהם או אמם בהם, ואינם רוצים חלק בזה. בגלל חוסר הרצון להיות שם, הם כועסים ומתרגזים על הוריהם, דבר שרק מנציח את הסבל ומכניס אותו עמוק יותר לתוך חייכם ולתוך המשפחה האישית שלכם.

ישנה דרך בה תוכלו להכיר בהטבעה הזו העוברת מדור לדור, על כל צדדיה הטובים והרעים, היפהפיים והנוראיים. ותוכלו להודות בכך מבלי לשפוט זאת. כי כשאתם מבינים שכל כך הרבה מזה הועבר אליכם בצורה לא מודעת, וכי התבנית הישנה היא שאנו לעתים קרובות הופכים לדבר לו אנו מתנגדים הכי הרבה. הרי לא האמנתם כי דברים עובדים בדרך הזו. חשבתם כי הדברים הגורמים לכם כאב הוא התנהגות של אחרים שגרמה לכם כאב, שגרמה לכם צער, שגרמה לכם מהומה וכאוס, שגרמה לכם לאבד את האמונה בעצמכם. הייתם רוצים לחשוב כי הנטייה היא לעולם לא להצטרך לשאת את הדברים הללו בחייכם ובעיקר לא תרצו לעולם להעביר אותם הלאה לאחרים.

אך ההיסטוריה מראה, כי הנטייה היא רק עבורכם, לשאת זאת, להעביר זאת ולגלם ולהגשים את כל אותם הדברים בחיים שאתם מתנגדים להם. כולל האנשים שאתם מתנגדים להם. וזה חשוב מאד לראות את הדינמיקה הזו בעודה מתרחשת. ישנה אמירה עתיקה הטוענת כי "מה שאתה מתנגד לו – ממשיך להתקיים". What you resist – persist. וכמה אמת עמוקה ומשמעותית נמצאת במשפט הזה. החלקים בעצמכם שאתם מתנגדים להם הכי הרבה, הם גם החלקים הדחוסים והחסינים ביותר בפני שינוי וטרנספורמציה. האם שמתם לב לכך? הם יוכלו להשתנות רק כשתפסיקו להתנגד להם, כשתפסיקו לשפוט אותם. זו הדרך היחידה בה דברים פועלים. וזה חשוב וטוב לדעת כיצד דינמיקות מסוימות בחוויה האנושית עובדות.

כי אם אינכם יודעים כיצד הן עובדות, אתם רק נותרים נתונים לגחמותיהן ולחסדיהן. כך אתם נושאים את חייכם מלאי ההתניות, בהם כל דבר כמעט קורה על ידי תת-מודע אוטומטי והכול נראה כמו כוח ברוטאלי של התניות המתגלה לנגד עיננו. אז כאן ועכשיו, אתם יכולים להכיר בכך שישנו כאב מדורי-דורות שאתם נושאים אתכם. וכך גם תיווכחו לדעת ולראות שלהאשים את המקור ממנו קיבלתם את זה (אמא, אבא,סבים) רק מטמיע זאת עמוק יותר ויותר לתוך המערכת שלכם. כי מי שהעביר לכם את זה, סביר להניח כי הוא קיבל זאת ממישהו אחר לפניו. וכך הלאה...

והנה אתם. בקצה החוט של דורותיכם הרבים. אתם בחזית שלו ממש כעת. אבות-אבותיכם כבר הלכו לעולמם ומזמן נעלמו. הוריכם נולדו הרבה לפניכם, והנה אתם. החזית הקדמית של הדור שלכם. ולכם יש הזדמנות קדושה להבין שאתם, עצמכם, אתם הם אלו היכולים לרפא את הסבל הזה; כדי שלא יועבר הלאה יותר. אתם אלו היכולים להביא והכיל ולגלם איכות מסוימת של גאולה. אתם אלו היכולים להפסיק להתנגד ולדחוף הלאה ולהאשים. אתם אלו היכולים להתחיל לעשות בחירות שונות ממה שעשו אבות-אבותיכם. זה אפשרי. כי אתם היחידים המודעים מספיק בכדי לקבל בכלל הזדמנות להתחיל ולתרגל אופציות שונות, לעשות בחירות שונות.

ביכולתכם לצעוד אל תוך אש החוויה שלכם, ולקחת אתכם את ליבכם האמיץ המלא בכוונה עמוקה ואוהבת. כי כל כך הרבה מהמפתח הגואל את האהבה שבלבכם הוא הנכונות להתמודד עם כל שישנו."

ובנימה אישית,

בזמן המיוחד הזה בוא אנו חיים, כל חלקינו מתקבצים ובאים, מן העבר ומן העתיד אל הרגע הזה ממש. אותם חלקים שהדחקנו, שהרחקנו מעלינו, שלא רצינו לקבל ולהכיר בהם, שקראנו להם בשמות גנאי כמו אופל וחושך ורוע ובושה וקנאה וכאב....כל החלקים האלה שהם חלק אינטגרלי מהאהבה התמימה שבלבנו ומהאהבה התמימה שהייתה בלבם של הדורות שבאו לפנינו שקיבלנו בירושה. הם כולם, במקורם, אהבה טהורה שהתחפשה לכל הדברים, המצבים והאנשים שבעטנו מאיתנו כל כך חזק והם חזרו ושבו לפקוד אותנו חדשות לפרקים. ההתמזגות מתרחשת ברגע שבו אנו נכנעים, מתמסרים ומאמצים אותם אל ליבנו. אז ריפוי מתרחש ברמה העמוקה ביותר. החלקים שאינם אטרקטיביים בעיננו, ניצוצות הנשמה האבודים שלנו, אם תרצו, מבקשים כעת את אהבתנו ומלוא תשומת ליבנו. אז אהבו את החלק שמגיע בכל פעם.

אהבו את זה שחווה אובדן, את זה שכואב לו, את העצוב, את זה שוויתר, את זה שאין לו כוח להמשיך, את הספקן, את הסקפטי, את זה שאינו מעריך את עצמו, את זה המנופח מחשיבות עצמית מוגזמת, גם את זה חסר האופטימיות, והפסימי, וזה שמקנא, וזה שאינו מסופק אף פעם, וזה שבמרדף אינסופי, וזה שרק רוצה יותר, וזה הפגוע, וזה שאינו סולח, וזה הרוצה להתנקם, וזה שחי תמיד בתחושה של הפסד, וזה שאינו יודע להפסיד בכבוד, וזה שחושב שלא מגיע לו האוויר שהוא נושם, והרשימה ארוכה ואישית לכל אדם. כל אלה מגיעים בכדי שתאמצו אותם אל לבכם, הם רק רוצים לגדול, להשתנות ולהתעלות. זו תקופת החיים המשמעותית ביותר שלנו, בה כל החלקים שלנו חוזרים אלינו, מכל התקופות, מכל הזמנים, מכל העולמות, היקומים וגם מהגלקסיות שאיננו יודעים עדיין דבר על קיומם. כי זהו הגלגול המשמעותי ביותר שלנו. זו הסיבה להיותנו כאן. זהו מחזור החיים בו נשמתנו השלמה מתעלה. רק השלם חוזר הביתה אל המקור. והשלם הוא עצום וכביר מסך חלקיו.

האחדות שאנו מתאווים לה היא איחוד כל החלקים שבנו. כל חלקי ה-"אני" האישיותי שלנו, כי האישיות המתגלגלת שלנו היא החוט העובר עם הדורות. זה החלק המתפתח בתוכנו בכל מחזור של חיים. חבקו את כל האספקטים שהם אתם באהבה. אחזו את חוט הרגש בשתי קצותיו והביאו אותו לאינטגרציה, איזון והתמזגות. הן שני צידיו של אותו מטבע. חבקו באומץ את כל הרגשות כולם, ללא יוצא מן הכלל, כי אין לנו דבר מלבד רגשות המבקשות לחזור הביתה.

ועד שתעשו זאת בעצמכם, אני כאן לשירותכם. תודה לך בורא כל שישנו.

נשימת בראשית ©

היא כל ביטויי העצמי הגבוה שלי מנקודת מבט מלאכית. היא מביאה את חכמתי הגבוהה ביותר בשעטנז של דרכים ורוקמת הכל במילים ותדרים ושילובים, ממקורות השראה רבים ומגוונים ומהמקור היצירתי. היא כלי מקורי מופלא של הטבע המביע את עצמו בכתיבה, בדיבור, בשירה בתקשור אינטואיטיבי ומורכבת מאלפי ישויות שהתעלו ומהן מורכבת נשמת העל שלי. ביטוי שירת המלאכים שבלבי. התדר המדויק ביותר, הרטט הגבוה מכל. תמציתו של הכל.

רחלי גנון – מאסטר-הילר

פסיכולוגיה אנרגטית בטיפולים מגוונים לבהירות, התרת קשרי קארמה והרחבת נוכחות-לב תודעתית המחברת אתכם מחדש לעצמכם.


פרסומים נבחרים
פרסומים אחרונים