• אורייה מאונטיין דרימר

למה אתם מתאווים עד כאב?


מאנגלית - רחלי גנון

פואמה אודות החיים האמתיים

זה לא מעניין אותי מה אתה עושה למחייתך. ברצוני לדעת מה הם מאווייך ואם אתה מעז לחלום על פגישה עם הכמיהה, הערגה, ההשתוקקות והגעגוע של לבך.

זה לא מעניין אותי בן כמה אתה. אני רוצה לדעת אם תיקח סיכון בלהיראות כמו טיפש בשביל אהבה, בשביל החלום שלך, בשביל ההרפתקה שהיא להיות בחיים.

זה לא מעניין אותי אילו פלנטות מסודרים סביב הירח שלך. אני רוצה לדעת אם נגעת במרכזו של הצער האישי שלך, אם נפתחת בעקבות הבגידות של החיים, או שנבלת והפכת לצימוק ונסגרת בעקבות הפחד מכאב נוסף

מוכן להרפתקה של להיות בחיים

אני רוצה לדעת אם אתה יכול לשבת עם הכאב, שלי ושלך, מבלי להזיז אותו או להחביא אותו, או לעמעם אותו, או לתקן אותו.

אני רוצה לדעת את אתה יכול להיות בשמחה, שלי ושלך; אם אתה יכול לרקוד בפראות ובחופשיות ולתת לאקסטזה למלא אותך עד לקצות האצבעות מבלי להזהיר אותנו להיות זהירים, להיות ראליים, לזכור את כל המגבלות של היותנו אנושיים.

זה לא מעניין אותי אם הסיפור שאתה מספר לי הוא אמיתי. אני רק רוצה לדעת אם תאכזב אדם אחר רק כדי להיות נאמן לעצמך. אם אתה יכול לספוג את ההאשמה של בגידה ולא לבגוד בנשמתך שלך. אם אתה יכול להיות חסר אמונה ובמקביל אדם אמין.

אני רוצה לדעת אם אתה יכול לראות יופי גם כשהוא אינו יפה בכל יום. ואם זו תוכל להיות נקודת המוצא של חייך מתוך הנוכחות של כל זה.

אני רוצה לדעת אם אתה יכול לרקוד בפראות

אני רוצה לדעת אם אתה יכול לחיות עם כישלון, שלך ושלי, ועדין לעמוד בשפת האגם ולצעוק לירח מלא בצבע כסף: "כן".

זה לא מעניין אותי לדעה היכן אתה גר או כמה כסף יש לך. אני רוצה לדעת אם אתה יכול לקום, אחרי לילה מלא בעצב ובייאוש, מותש ומצולק עד העצם, ועדיין לעשות את מה שצריך לעשות כדי להאכיל את הילדים.

זה לא מעניין אותי את מי אתה מכיר או איך הגעת לכאן. אני רוצה לדעת אם תעמוד במרכז האש איתי מבלי להצטמק חזרה.

עמוד במרכזה של האש

זה לא מעניין אותי היכן או מה או עם מי למדת. אני רוצה לדעת מה הדבר המחזיק אותך מבפנים כשכל שאר הדברים נסוגים ונופלים.

אני רוצה לדעת אם אתה יכול להיות לבד עם עצמך ואם אתה באמת מחבב את חברתך בכל הרגעים הריקים.


כל הזכויות שמורות לרחלי גנון

Created by GoWeb