• Racheli Ganon

על קיפאון וזרימה


על קיפאון וזרימה

על קיפאון וזרימה - נשימת בראשית

כבר שנים אנו במרדף אחרי כל הדברים שאנו כבר, כבר שנים אנו כמעט....מגיעים, תמיד ישנו חסך, חסר המרכיב בחיינו .....ואנו עובדים קשה, ומתמידים ומעמיקים באותם הדברים במשך כל כך הרבה שנים. ואז מגיע השלב בו התובנות הופכות להיות למכשול ואנו הופכים להיות חכמים מידי לאהבה, וציניים לכל דבר שאינו "רוחני" מספיק, ומורכבים להחריד עד כי שכחנו כי החוכמה היא האהבה בפשטותה.

החיים מצחיקים ואף מגוחכים להפליא לעיתים. אנו עושים מסע לתוך עצמנו, שנמצא שם תמיד. אך ההגשמה הטהורה היא דווקא זו שאינה ישירה. כשאנו מגשימים באופן אישי, זה רק עוד ביטוי של שליטה בו אנו מנכסים לעצמנו את כל הדברים שקורים. המסע הרוחני הזה? שלי!! היעוד הזה? שלי!!! הצ'קרות האלה? שלי!!! כל ההמצאות האלה? שלי!!! תפיסת המציאות שלנו היא לעשות מניפולציה בכדי לקבל את מה שאנו רוצים.

אך נחשו מה? בריאה בשיתוף אינה דבר מכל אלה! היא רק מבקשת מאיתנו לחיות עד קצה הפוטנציאל שלנו לצורך המשחק וההתנסות בלבד. הגשמה מפרספקטיבה אנרגטית, מתוך שדה האנרגיה שלנו שהוא תודעה, אינה מצריכה אותנו לקחת דברים אישית ולהפנים אותם. כשאנו מתחילים להבין אנרגיה מהי, אנו משתמשים ברצון החופשי שלנו כדי להפיץ אותה.

אז מי אנחנו? אנחנו כל שישנו החווה את עצמו כאינדיבידואל. אנו חווים אנרגיה כתקיעות (כשאנו עצובים, כועסים, מדוכאים), או כספירלה של התעוררות והתרחבות או כהתמזגות הוויית איזון וריפוי.

טבעה של אנרגיה הוא תמיד לנוע קדימה ולהתקדם. אם אנו לא נסובב את הגלגל, החיים יעשו זאת בעבורנו. בחירות שונות ומגוונות בכוחן לשבור את התקיעות שבחיינו ולעצור את התלקחות האגו שהוא יצור כזה של הרגל ותמיד מחבל במאמצינו הגדולים ביותר.

מה הם הדברים אותם אתם עושים שוב ושוב? רוצים להכניס יותר אנרגיה לחייכם? שחקו את משחק ההפכים. מדיטציה היא תבנית נפלאה שכעבור כמה שנים הופכת לחסימה. עברו ליוגה. עשיתם כבר יוגה? התחילו לרוץ. אתם סורגים? התחילו לצייר. תמיד חשבו על היפוכו של העניין ועל מחזורי החיים. כמו עונות השנה והמאכלים שבאים איתם. גוונו את חייכם וחושו בעצמכם.

עשו בחירה אמיצה אחת בכל יום בכדי לשנות את נקודת מבטכם על העולם. האבולוציה לא תאחר לבוא. צאו החוצה לטיול, אל תשבו יותר משעה רצוף מול המחשב, קחו הפסקות לנשום אוויר צלול, צאו לטיול. אך בכל פעם למקום אחר, ליעד אחר. רעננו את האנרגיה מתוך התקיעות שלה. האינטגרציה לא תאחר לבוא.

במשך שנים ניסינו, אך האנרגיה אינה נענית להתחננות או לייאוש. גם חז"ל לימדו אותנו כי אין ייאוש כללי בעולם כלל. בחירות חדשות, מכניסות אנרגיה חדשה. התחילו בדברים קטנים. נשמו נשימת בראשית אחת עמוקה בתחילת כל יום ובסופו. הודו עליה. בחירות המדויקות יותר עבורכם מביאות יותר אנרגיה .

האגו שלנו אוהב אותו הדבר כל הזמן. הוא אוהב להפוך דברים חיצוניים לתלות ולהתמכרות. זה באחריותכם לרענן את השורות. הכניסו תבלינים חדשים, היפטרו מדברים שאינכם משתמשים בהם יותר ועשו מקום לחדש להיות. הזמינו מגוון של דברים לכל מטרה. הביטו על הטבע. הוא לעולם אינו חוזר על עצמו. הוא מייצר לנו מגוון של פרחים, מקומות, אנשים, כי הוא יודע שהעולם זקוק לגיוון הזה. ראו את הספקטרום הרחב של הילדים המופלאים החדשים הבאים לעולם. כל אחד בצבע שונה, כל צבעי הקשת. זו המתנה האולטימטיבית מכל שישנו. ישתבח שמו.

התקרבו לאנשים בעלי רקע שונה משלכם. במגדר שונה ובגיל שונה. שחקו עם ילדים. הם כלי מושלם להתבוננות. גוונו. אנו מתרחקים אחד מהשני בגלל התקיעות. כשאנו חולים, זו הגשמה של בלוקים אנרגטיים תקועים. כמרפאה, אני מזמינה אנרגיה חדשה לשדה האנרגטי ואוחזת בחלל החדש הזה שנוצר כדי שריפוי יתרחש. תבניות הריפוי החדשות הן לעשייה ולהוויה מאוזנים.

זה אכן לא קל לעשות שינוי. האגו מורעב כשהוא בשיקום מהתמכרות משמעותית שהשקענו בה רבה מאד שנים. אם עשיתם ויפאסנה– הפסיקו. התחילו לרוץ במקום. ואם אתם אצנים כבר – לכו לשחות. במילא רוב הפעילות מתמעטת כשדברים הופכים להיות באינטגרציה בחייכם. כשאתם נהנים להיות אתם זה הכי יעיל אנרגטית. ספרו לעצמכם שאתם בטוחים, הודו לעצמכם על שאתם כאן, ושאלו בכל יום מחדש, מה תוכלו לעשות היום קודם כל למענכם, בקלות, בשמחה, ובהנאה מרובה. במסע שהוא ידוע מראש, הייעוד הוא ההנאה הצרופה מן הדרך.

העיקרון האנרגטי התודעתי היחיד הוא תמיד לנוע קדימה. הפכו זאת לבחירה החופשית שלכם. עברו דרך כל מה שמגיע דרככם ונועו קדימה. חזקו את האנרגיה המנטלית והניחו לעבר. כל רגע אינו דומה לקודמו. הטבע אינו חוזר על עצמו. היפתחו לשונות. שנו את הפרספקטיבה ואפשרו לעצמכם להביט על החיים כניצחון מתמשך. רוצים לחיות ללא פחד היוצר תקיעות? היו את שאתם כבר. ישויות בעלי ביטחון ועוצמה שאינם מתנצלים על דבר ותמיד נעים קדימה.

לכו למקומות חדשים. עשו שינוי למען השינוי עצמו. ללא קשר אם הוא יביא לכם את מה שאתם רוצים. אנרגיית החיים תיתן לכם תמיד הרבה יותר ממה שתוכלו להעניק לעצמכם. הביטו בטבע כיצד הוא ממחזר את האנרגיה שלו. עונות השנה. הזרם הטבעי של העולם מדגים לנו כיצד לחיות את חיינו. המחזוריות, הזרעים, השורשים, העצים, הפריחה, הפרי, השלכת. טבע הוא מחזור אינסופי של צמיחה תודעתית.

אנו חיים בעולם שהוא אינסטנט. כל תהליך שלוקח יותר משנייה – כבר לא טוב עבורנו. הטכנולוגיה עוזרת לנו לא לדחות סיפוקים. וחוסר בסיפוק מיידי בונה אנשים בעלי אנרגיה בוטה, אגרסיבית ואלימה בדמות אנסים, גנבים....המספקים את יצרם כאן ועכשיו. אך המסע....מתחיל מחוץ לאזור הנוח שלנו. החיים המשתנים נמצאים שם, מעבר להכחשה. כשאנו מעזים לחיות את חיינו ללא הרצון לשלוט על התוצאה וללא החקירה שבאה לאחר מכן על למה כל הכל קרה. האגו חש בחוסר נוחות כשאנו שוברים תבניות והוא יוצר תכנים בהתאם. אך גם ההתנסויות החשובות ביותר אינם מכשול בצעדה האינסופית המתחדשת בכל נשימה. אין כמו נקודת ראייה חדשה בכדי להניע אנרגיה.

כי בראשית – הייתה נשימה. ובכל פעם שאנו חוזרים אליה, אנו מתחילים מהתחלה.

הפרקטיקה הרוחנית, השיטות הישנות והחשובות שהביאו אותנו עד הלום, הם הכלא החדש שלנו. הקיפאון המושלם. גיוון והתחדשות מזרימים תנועתיות מחודשת. מורים המלמדים את אותו הדבר, יוצרים תקיעות וקיפאון. הם הופכים להיות מסיכת האגו של עצמם בצורה כל כך מרומזת, עד כי לא ניתן לראות אפילו שהיא שם. כל אנרגיה היא ספציפית בתחושתה וביכולתכם להבחין כאשר היא קפואה ומסתובבת סביב עצמה בספינים חוזרים ונשנים, במחזוריות של תבניות ישנות.

בחנו מה קורה לכם אנרגטית לאחר חופשה. אתם עייפים, כי יצאתם מהתבניות הרגילות שלכם והגוף מבקש אינטגרציה לעבד את הדברים, להכיל את התמורות. לכן אנו חווים ג'ט לג. למדו לקבל את החלק שבכם שקשה לו לעשות החלטות אמיצות ולהתיידד עם הפחד בכל פעם. ראו את החיים מנקודת מבט אנרגטית, בה כל דבר הוא הזדמנות לפעולה ואין דבר הפועל ישירות נגדינו.

התחברו לאושר העילאי של להיות בחיים. לחיות אותם במלואם. לנשום אותם מלוא הבטן ולעולם אל תסתובבו בכדי להביט אחורה. אלא אם כן אתם מבקשים להפוך ולהיות נציב מלח.... לאשת לוט זה ממש לא עבד...

וכפי ששר אריק לביא עליו השלום - "שום דבר לא ידוע. רק לנוע, לנוע....זה קורה כשהדרך מתמשכת. רק ללכת, ללכת...."

נשימת בראשית ©

היא כל ביטויי העצמי הגבוה שלי מנקודת מבט מלאכית. היא מביאה את חכמתי הגבוהה ביותר בשעטנז של דרכים ורוקמת הכל במילים ותדרים ושילובים, ממקורות השראה רבים ומגוונים ומהמקור היצירתי. היא כלי מופלא של הטבע המביע את עצמו בכתיבה, בדיבור, בשירה בתקשור אינטואיטיבי ומורכבת מאלפי ישויות שהן נשמת העל שלי. נקשרתי אליה לעולמים לפני 30 שנה בתהליך שהיה מפץ אנרגטי עצום של הארה אשר העיר אותי להיות אחד עם זה שהוא כל שישנו. וכבר אינני יודעת מתי אני מתחילה או מתי היא נגמרת. היא ביטוי האהבה הטהור של שירת המלאכים שבלבי הפועם ללא הפסק, בשטף אינסופי, כמעיין המתגבר.

זהו מסע של התבוננות פנימית וקבלה עצמית המשולבת באחריות עצמית לצאת אל העולם ממקום של אומץ, לאסוף את השברים בכל נקודה בה נשברו תבניות ישנות ונבנו מחדש. להיבנות מחדש בכל יום ועדיין לצאת בכל פעם מחדש אל העולם עם הפגיעות השבירה ביותר, התדר המדויק ביותר, הרטט הגבוה מכל. תמציתו של הכל.

שתחוו היום, ובכל יום ויום – צחוק, שמחה ואושר עילאיים. נשימת בראשית.

רחלי גנון – מאסטר-הילר באנרגיה החדשה


כל הזכויות שמורות לרחלי גנון

Created by GoWeb