• Racheli Ganon

מה הסיפור של אהבה?


מה הסיפור של אהבה?

כשאנו מתאהבים, האהבה מעלה את כל נגזרות החשיכה על פני השטח. החשיכה נמשכת תמיד לאור שמפיצה האהבה. לעיתים התנסות באהבה היא משהו שונה וכואב. היא מעלה ומוציאה החוצה על פני השטח את כל מה שהדחקנו, את כל נבכי התודעה שלנו וכל מה שבחרנו לדחוף מאיתנו. וכל הדברים שדחפנו מאיתנו, חוזרים אלינו בשלב אחר של חיינו בו אנו מסוגלים לחבק את התכנים במקום לבעוט בהם.

בדרכינו אל העמקת המודעות, אנו שמים לנו למטרה להגיע ולגעת במי שאנחנו – נטו. בעבר, נהגנו לתאר את ההיסטוריה שלנו ואף להזדהות עמה. אך האמת היא שאין לנו היסטוריה. כל מה שלקח חלק בחוויותינו ובחיינו עד עכשיו, היה פשוט החיים שחיינו, אך זה לא מי ומה שאנחנו.

ביטוי הרגשות בחיינו של שמחה או עצב – אינו המטרה הסופית של המסע. בתחושת החיים נתנסה לעיתים בכל ספקטרום הרגשות אך תחושת החיות הבסיסית נשארת בעינה. תחושת "מי שאני באמת" אינה תלויה ב-איך אני מרגיש. "אני", זה הנוכחות שלי, המודעות שלי, העצמי הגבוה שלי. המצב הרגשי בו אנו נתונים הוא פחות מעניין. הגרעין הוא תשומת-הלב שאנו נותנים לעצמי שלנו.

הצורך להכיר ב-"עצמי" ולזהות אותו נובעת מהעובדה שזה משהו כל כך רגיל עד כי אנו לוקחים אותו כמובן מאליו, והוא מתפספס. החופש האולטימטיבי שלנו מתבטא בכך שאנו מקבלים ומכילים את כל מה שאנו מרגישים, וה-"עצמי" נשאר תמיד שם.

לעיתים אנו רוצים לשנות את עורנו, להיות שונים. רצון מסוג זה יכול להכעיס ולהלחיץ אותנו ואף ליצור תוהו ובוהו בחיינו וכתוצאה מכך להגשים את המציאות שאנו חיים בה. מאידך – קבלת ה-"עצמי" כפי שהוא – זהו הדבר האמיתי. היו עם המחשבות שלכם, שחקו עם המודעות, אך אל תשלטו בה. התחברו לעצמכם בהתכוונות לזהות ולהכיר במה שבאמת חשוב. חשוב לזכור –העתיד טומן בחובו רק מתח. הכיף הוא כאן ועכשיו.

נוכחות מלאה של האדם בתוך גופו היא הריפוי האולטימטיבי. כי בסופו של המסע, כשאנו משילים מעלינו את הגוף, נשארת הנוכחות. שאר התכנים שהיו מזוהים עמנו, יישרפו לתוך ה-"כלום". אך הנוכחות הפשוטה היא הזוהר, היא המלכות.

אהבה היא אחדות. כולם רוצים לנוע לעברה, בעיקר כל חלקי ה-"אני" שלנו. ההתנסות האמיתית היא להתמודד עם כל הנושאים שעולים וצפים. כי האהבה לא הולכת לשום מקום. אולי לא נתנסה בה כל הזמן ונשאל ונבקש שוב ושוב – "לאן הלכה תחושת האהבה"? אך היא תמיד שם. ללא תנאי. תמיד נוכחת. כל דבר בעולמנו הוא אהבה בלתי-מותנית. רק התרגום האישי שלנו לאהבה הזאת יוצר את התכנים, הבעיות, האתגרים.

ניתן לעדן את האנרגיות הנמצאות בגופינו, על ידי העמקת ופתיחת הלב הפיסי והרוחני, ושחרור המטענים הרגשיים .הדבר הכי חשוב הוא להיות נוכחים בגופינו, עם המודעות שלנו ועם עצמנו. כך כל הדברים שהדחקנו בעבר, יעלו ויתחילו להתנקות מאיתנו. זאת ההגדרה של אהבה עצמית.

טיפולי הילינג ומדיטציה, עוזרים לשחרר את ההיסטוריה. וכשזה משתחרר, תשומת הלב שלנו חופשיה להיות מודעת ל-"עצמי" נטול היסטוריה ומגבירה את תחושת החיות והחיוניות שעוזרות לנו להרגיש את החיים במלואם עוד בחיים אלה. אנו הופכים להיות נוכחים מרגע לרגע.

הגברת הנוכחות תאפשר לכם התחברות ל-"עצמי" שלכם, כדי שתהיו מודעים לו. זה יעזור לכם להכיר בעובדה שהוא אכן שם.

רחלי גנון – "הילינג בתוך האור".


כל הזכויות שמורות לרחלי גנון

Created by GoWeb