מעגלי שיתוף ואומנות ההקשבה

על הקשבה
להסב את תשומת לבנו פנימה, לתחושות, לרגשות, להקשיב בראש נקי, ללא שיפוט, זו אומנות. 
כשאנו מקשיבים לאורך זמן – משהו משתנה בנו. אנו לא עסוקים בתכנון תגובה או תשובה או פעולה, אלא פשוט מאפשרים לעצמינו להיות במרחב הזה הפותח את המקום האנרגטי של הכלה וקבלה עצמית. להיות ממש כאן, ברגע הזה.
הקשבה מתוך המרחב שבלב מפגישה אותנו עם החוכמה הפנימית. במקום בו הרצון מתחבר לרגש ניתן לפגוש את האדם שמולך באמת ולהקשיב מתוך עניין עמוק ואמיתי. להקשבה הפעילה והמלאה, אנו מוספים את הנוכחות הערנית השקטה שלנו, קשר-עין ושפת גוף פתוחה ומזמינה. מאד אפקטיבי אך מצריך תרגול.


מעגלי שיתוף
מסורת פשוטה ועתיקה שהורישו לנו אבות אבותינו לצמיחה אישית וקולקטיבית. צורת הישיבה במעגל יוצרת שוויון שהוא המפתח לשלמות והרמוניה. ניתן לקיימה בחדר או בטבע. שיתוף הוא העיקרון החשוב ביותר בריפוי ועוזר בתהליכי גמילה למיניהם ותמיכה בנושאים כאובים ושמחים כאחד.
צורת הישיבה במעגל יכולה להתקיים בטבע או בחדר ויוצרת שוויון שהוא המפתח לשלמות והרמוניה. חוכמת ההמונים וחוכמתו של המעגל עולה על חלקיו. לכל אחד מאיתנו יש צרור של רפואות טובות שהוא יכול לחלוק במעגל. לכל אחד ניסיון חיים מקודש ובעל ערך רב במעגל. שיתופי פעולה, השראה, שמחה, מאיצים תהליכים אישיים וחברתיים. ההעצמה הזאת אין שני לה. לכולנו יש מה לתת ולקבל ונתיבים לצמוח בהם. 

 

הצטרפו למסורת העתיקה הזו ותצאו נשכרים. היא פתוחה ונגישה לכולם.
כדאי להביא – פתיחות, כנות, רצון אמיתי לתת ולקבל.